Громадський холдинг "ГРУПА ВПЛИВУ"


Напрямки діяльності:

1. адвокація;
2. проведення навчальних, просвітницьких заходів;
3. проведення публічних заходів для ЗМІ чи інших цільових груп (форуми, прес-конференції, круглі столи та ін.) національного та місцевого рівня;
4. участь в робочих (дорадчих) групах при органах влади;
5. підготовка та поширення інформації на суспільно важливі теми через ЗМІ та власні канали комунікації;
6. донесення до представників української влади та міжнародного співтовариства суспільно важливої інформації;
7. підготовка аналітичних документів, експертних оцінок, рекомендацій органам влади;
8. участь у розробці законопроектів та інших нормативних актів;
9. посилення інституційних спроможностей організації;
10. мережування, робота в коаліціях, партнерство;
11. правозахисна діяльність;
12. публічні звернення (заяви) до державних посадових осіб з приводу актуальних питань.

Проекти:

✔ Захист виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян (IFES)
✔ Посилення захисту прав ВПО через співпрацю Уповноваженого ВРУ з прав людини з громадянським суспільством (ПРООН)
✔ Презентація та обговорення плану дій України в рамках Ініціативи "Партнерство "Відкритий Уряд" на 2018-20 рр. (ПРООН)


Аналітичні документи:

✔ Захист прав ВПО: аналіз та рекомендації щодо вдосконалення нормативно-правової бази
✔ Звіт про гендерний аналіз результатів Всеукраїнського опитування щодо дотримання прав ВПО
✔ Результати дослідження оргрозвитку НДО, які надають підтримку населенню, постраждалому внаслідок конфлікту
✔ Збираючи пазл: вплив внутрішнього переміщення на права людини та доступ до адміністративних послуг в Україні. Звіт за результатами дослідження
✔ Постраждалі від конфлікту: як Україна забезпечує реалізацію їхніх прав? Висновки і рекомендації
✔ Стан забезпечення виборчих прав ВПО

Заходи:

✔ Цикл тематичних обговорень законопроекту №6240 та проблематики, пов'язаної з виборчими правами переселенців. Загалом проведено більше 20 подій у Житомирській, Вінницькій, Харківській, Донецькій, Дніпропетровській, Закарпатській, Запорізькій, Сумській та ін. областях, в тому числі Національний форум у Києві. Ці заходи відвідали близько 900 осіб.
✔ Цикл тренінгів "Внутрішнє переміщення: Юридичні основи та інструменти місцевої адвокації" (Ужгород, Вінниця, Дніпро, Херсон, Харків, Суми).
✔ Кампанії "12 днів вистачить" та "Кожен голос впливає" (адвокація виборчих прав ВПО)


Головні здобутки:

✔ Завдяки нашій роботі й плідній співпраці з партнерами за період від початку року вісім міських рад (Ужгородська, Вінницька, Херсонська, Коростенська, Добропільська, Маріупольська, Криворізька та Білгород-Дністровська), а також одна районна рада (Шосткинська) проголосували за звернення до ВРУ з приводу підтримки законопроекту №6240.
✔ Під тиском коаліції громадських організацій (до якої також входить Громадський холдинг "ГРУПА ВПЛИВУ") Президент відкликав законопроект №8297. Правозахисники висловлювали переконання, що документ містить цілу низку суперечливих норм, які викликають обґрунтоване занепокоєння, оскільки в разі прийняття вони створять основу для дискримінації окремої категорії громадян України
✔ Комітет ООН з економічних, соціальних та культурних прав врахував зауваження коаліції громадських організацій до Переліку питань до подання Україною сьомого періодичного звіту. Це означає, що офіційний Київ має надати чіткі відповіді на не завжди зручні питання у сфері дотримання і реалізації прав людини.
✔ Парламентський комітет з питань правосуддя та правової політики включив до порядку денного розгляд законопроекту №6240, який "ГРУПА ВПЛИВУ" спільно з іншими організаціями розробляла, й наразі активно адвокатує.
✔ Рішення Конституційного суду про визнання неконституційним надання Міністерству фінансів права отримувати інформацію, що містить персональні дані. 2 роки тому Громадський холдинг "ГРУПА ВПЛИВУ" ініціював широку кампанію щодо захисту персональних даних громадян.
✔ Наслідком адвокаційної кампанії "12 днів вистачить", останнім етапом якої був мітинг поблизу ВРУ, стало озвучення позиції щодо виборчих прав ВПО на засідання погоджувальної ради парламенту.
✔ Понад 300 публікацій у центральних та регіональних ЗМІ зі згадкою про Громадський холдинг "ГРУПА ВПЛИВУ" та нашу діяльність.
✔ До восьмої періодичної доповіді України про виконання положень Міжнародного пакту про громадянські та політичні права додали пункт про законопроект №6240 “Про внесення змін до деяких законів України (щодо виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян)”, який було розроблено Громадським холдингом "ГРУПА ВПЛИВУ".
✔ Комітет ООН з прав людини прийняв для розгляду матеріали, подані “ГРУПОЮ ВПЛИВУ” для формулювання проекту керівних принципів ефективного здійснення права на участь у державних справах.
✔ Поява нових партнерів - активістів та організацій, спільно з якими Громадський холдинг проводить адвокаційні заходи.

ІСТОРІЇ УСПІХУ