Громадська організація «Центр «Жіночі перспективи»


Напрямки діяльності:

1. Сприяння забезпеченню ґендерної рівності у всіх сферах суспільного життя та підтримка жіночого лідерства ;
2. Протидія насильству щодо жінок та домашньому насильству;
3. Протидія торгівлі людьми;
4. Сприяння у працевлаштуванні та підприємницькій діяльності осіб, що опинилися в складних життєвих обставинах;
5. Підтримка та розбудова організацій громадянського суспільства (ОГС);

Проекти:

✔ «Створення та інституційний розвиток мережі Громадських організацій ХАБів», ПРООН
✔ «Гендерне програмування, як інструмент до забезпечення рівності та захисту прав жінок в Україні», Міністерства закордонних справ Норвегії
✔ «Впровадження Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, в тому числі дітьми у Львівській області», МОМ
✔ Регіональні ініціативи для збільшення представництва жінок в судах та органах судової влади», USAID
✔ «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», ЄС
✔ «Обговорення та презентація плану дій України в рамках ініціативи «Партнерство відкритий Уряд» на 2018-2020 роки», ПРООН
✔ “Сприяння різноманіттю та включенню феміністичного руху в Україні», FOSI
✔ «Підвищення залученості жінок у місцевий економічний розвиток - запорука успішного розвитку міста», АМУ


Заходи:

✔ У семи цільових регіонах - Львів, Чернівці, Ужгород, Вінниця, Чернігів, Дніпропетровськ, Рівне проведені круглі столи та тренінги з розробки регіональних та місцевих програмних документів спрямованих на виконання Національного плану дій щодо Резолюції 1325 Ради Безпеки ООН "Жінки, мир, безпека", Заключних зауважень Комітету з ліквідації всіх форм дискримінації щодо жінок та Соціальної програми із забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2021 р., та надана консультаційна підтримка у розробці документів
✔ Юридичні послуги для жінок - 293 особисті консультації, 331 телефонна консультація, в тому числі 557 консультацій з питань домашнього насильства та пов'язаних з нею питань. Психологічні послуги для жінок- 205 особистих консультацій та психотерапевтичних сеансів.
✔ Справи 28 жінок - жертв домашнього насильства були підтримані в судах.
✔ Навчання щодо забезпечення прав постраждалих від домашнього насильства та впровадження нового законодавства щодо домашнього насильства, для правоохоронних органів та інших служб - всього 47 тренінгів.
✔ Модерація телеконференцій уповноважених органів та служб, "Як ефективно реагувати на випадки домашнього насильства " 21 травня 2018 року та 24 травня 2018 року.
✔ Тренінги з попередження гендерного насильства (домашнє насильство, сексуальне насильство), захист прав дітей та попередження насильства серед дітей та молоді, запобігання насильству щодо дівчат - 17 тренінгів, в яких взяла участь 261 дитина.
✔ Проведено три модулі тренінгів для жінок-суддів та адвокаток для підвищення професійної та особистої ефективності та лідерства.
✔ Спільно з громадською організацією "Вісь" організовано та проведено FemenCamp для дівчат-студенток, 17-23 липня 2018 року в Буші Вінницької області. Всього 32 учасниці з 13 регіонів України.
✔ Феміністичний Інтенсив II організовано та проведено 24-26 жовтня 2018 року у м. Славське Львівської області, 45 учасниць.
✔ Тренінги «Жінки, що впливають» для дівчат та молодих жінок з лідерства та інструментів впливу для участі у процесах прийняття рішень у громадах. – 2 ( 35 учасниць)
✔ Тренінги для представників ОГС у Львівській області з інституційного розвитку ОГС; застосування підходу, що базується на правах людини у проектній діяльності тощо. – 6 (88 учасників та учасниць)
✔ Цикл тренінгів для вчителів середніх шкіл та Ліцеїв м.Львова з основ підприємницької діяльності. -2. (40 учасниць та учасників).
✔ Заходи в рамках міжнародної кампанії «16 днів з протидії гендерно-обумовленого насильства».
✔ Заходи з активізації голосування за новий План дій ПВУ 2018-2020 та ознайомлення з результатами впровадження ініціативи у Львівській, Тернопільській та інших областях Партнерів проекту.


Здобутки:

✔ Підтримано до фінансування 10 проектів спрямованих на висвітлення та подолання проблем вразливих груп жінок ОГС та ініціативних груп з різних областей України.
✔ В результаті реалізації проекту у Вінницькій області проекти місцевих програм із забезпечення гендерної рівності були розроблені на рівні двох районів; у Чернівцях підсумком "круглого столу" було прийнято рішення, що регіональна програма з гендерної рівності є необхідною і повинна бути розроблена, незважаючи на те, що остання програма була завершена у 2015 році, і не було ініціатив щодо прийняття нової програми; в Ужгороді під час круглого столу було прийнято рішення про поновлення посади гендерного радника голови обласної державної адміністрації, який буде відповідати за формування необхідних політичних документів щодо гендерної рівності в Закарпатській області.
✔ В результаті проведення ФемІнтенсиву розроблено стратегії спільних адвокаційних заходів, створена мережа активісток для продовження роботи над впровадженням стратегій. Учасниці запланували спільні заходи щодо запобігання гендерному насильству протягом кампанії 16 Днів протидії гендерному насильству, зокрема зосереджені на сексуальному насильстві та недавніх змінах в Кримінальному кодексі України щодо зґвалтування та сексуального насильства.

ІСТОРІЇ УСПІХУ