Вінницька обласна правозахисна організація
"Джерело надії"


Напрямки діяльності:

1. Протидія торгівлі людьми
2. Допомога вразливим категоріям населення
3. Розвиток економічної спроможності населення
4. Розвиток Громадянського суспільства
5. Правозахисна діяльність
6. Мережування, робота в коаліціях, партнерство

Проекти:

✔ Виховно-розвиваючий табір "Вперед і вгору-2018" (IOM Ukraine, РТАР)
✔ “Підвищення обізнаності дітей та молоді, які навчаються в професійно-технічних навчальних закладах Вінницької області, щодо безпечної міграції та працевлаштування” ( PTAP)
✔ “За життя без насильства. Вінницька область” (Фонд народонаселення ООН, Департамент молодіжної і соціальної політики ОДА)
✔ “Зміцнення самозабезпечення переміщених осіб та громад, що постраждали від конфлікту в Україні” ( IOM Ukraine та фінансування ЄС)
✔ “Розвиток мікропідприємництва серед осіб Вінницької області” (IOM Ukraine та Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія, Canada)
✔ Тренінги з навчання фахівців, які можуть контактувати з особами, постраждалими від торгівлі людьми, в нових територіальних громадах “Ідентифікація та механізм взаємодії суб’єктів, які проводять заходи у сфері протидії торгівлі людьми” (Департамент молодіжної і соціальної політики ОДА)
✔ “Підвищення обізнаності вразливого населення Вінницької області щодо безпечної міграції та працевлаштування” (IOM Ukraine, Embassy of Canada in Ukraine, Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія)
✔ Вінниччина без насильства: поліція і громада разом задля майбутнього (PTAP)
✔ Здійснення громадського контролю, задля виконання політики протидії торгівлі людьми у Вінницькій області (IOM Ukraine, Embassy of Canada in Ukraine, USAID)


Аналітичні документи:

✔ Моніторинговий звіт щодо збільшення/зменшення/відсутності заявленого фінансування з обласного бюджету на виконання заходів розділу “Протидії торгівлі людьми” обласної комплексної програми підтримки сім'ї, запобігання насильству, забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків та попередження торгівлі людьми на період до 2021р. за 2017-2018 р.
✔ Дослідження соціально-економічної ситуації на ринку праці Вінницької області


Заходи:

✔ Відкриття притулку для жінок, котрі постраждали від домашнього насилля
✔ Табір Вперед і вгору-2018”
✔ Цикл тренінгів з мікропідприємництву та самозайнятості для внутрішньо переміщених осіб та громад, що постраждали від конфлікту в Україні
✔ Інтерактивна інсталяція “Небезпеку видно не одразу”
✔ “Я змінюю” ІІ регіональний форум громадських ініціатив
✔ Цикл тренінгів на тему “Ідентифікація та механізм взаємодії суб’єктів, які проводять заходи у сфері протидії торгівлі людьми” в об'єднаних територіальних громадах Вінницької області
✔ Цикл інформаційно-просвітницьких тренінгів-семінарів “Живи корисно. Мандруй безпечно!” в професійно-технічних навчальних закладах Вінниччини
✔ Квест-лабіринт в рамках інформаційної кампанії “ПротиДій торгівлі людьми”
✔ Квест “Цілі сталого розвитку ООН”
✔ Фокус-групи Community Policing
✔ Школа медіа, спільно з Фундацією регіональних ініціатив та Студентським Братством Вінниччини
✔ Цикл тренінгів “Торгівля людьми:виклики сьогодення”


Головні здобутки:

✔ Табір “Вперед і вгору!-2018”- внесено до практикуму “Кращих молодіжних практик України”. 20 підлітків взяли участь у таборі, за результатами анкетування 90% показали покращені знання щодо міграційних процесів. У 100% учасників є позитивні зміни особистісного розвитку, підвищення самооцінки і креативності. Одним із досягнень проведеного заходу є долучення фахівців різних відділів поліції та їх ефективне перебування із дітьми протягом тривалого часу.
✔ Створено притулок для жінок, котрі постраждали від домашнього насильства та вже є 20 успішних історій клієнток
✔ Понад 100 історій успішних бенефіціарів, котрі пройшли навчання за проектами самозайнятість і мікропідприємництво
✔ Посилено співпрацю з новими партнерами, зокрема місцевою влади, правоохоронними органами та залучення у проекти нових, молодих громадськими організаціями
✔ Проведено успішну адвокацію Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Вінницькій області на 2019-2021 роки.


Впровадженні інновації:

✔ Перший притулок у Вінницькій області для жінок, які постраждали від домашнього насилля.
✔ Долучились до розробки та формування партнерстви організацій громадянського суспільства в місті Вінниця “Місто Змістів”, зокрема стали співзасновниками однойменної спілки.
✔ Розроблено курс тренінгів з протидії торгівлі людьми для учнів професійно-технічних навчальних закладів.

ІСТОРІЇ УСПІХУ