Дебати як спосіб самореалізації підростаючого покоління


Дебати давно увійшли в життя сучасної молоді, як метод динамічного пошуку точок дотику, компромісів та спільних рішень. Дебати піднімають гострі теми, які ділять суспільство на тих хто «за» і тих, хто «проти», ламає гасла і змушує думати. Саме тому Молодіжна громадська організація «Сучасний Формат» в рамках проекту ПРООН «Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини», що фінансується Міністерством закордонних справ Данії, а також у співпраці з Головним територіальним Управлінням юстиції у Житомирській області (проект «Я МАЮ ПРАВО!») вже вкотре організували та провели дебатний турнір для молоді.

Участь у турнірі взяли 8 команд (32 учасники) з Житомира, Коростишева та Ємільчиного, з них:
• студенти вишів: Житомирського національного агроекологічного університету та Житомирського державного технологічного університету;
• учні технікумів, коледжів та ліцеїв: Ліцею при Житомирському державному Технологічному університеті; Житомирського комерційного коледжу бізнесу і права; Житомирського автомобільно-дорожнього коледжу Національного транспортного університету;
• учні гімназій: Житомирської міської гуманітарної гімназії №23; Ємільчинської гімназії; Коростишівської гуманітарної гімназії №5.

Учасникам цьогорічного дебатного турніру були запропоновані теми, які відповідають Глобальним цілям розвитку тисячоліття 2016-2030, що визначені ООН, та стосуються прав людини.

Турнір проводився у формат і парламентських дебатів, що надавало гостроти та запалу під час обговорення. Три тури дебатів визначили своїх переможців, яких нагородили дипломами та подарунками від наших партнерів: QuestRoom (безкоштовні запрошення на квести у квест-кімнаті), Асоціації стрільби із луку (майстер-класи зі стрільби з луку), ГО «Берегиня Полісся» (уроки верхової їзди) та просто учасників, які отримали сертифікати участі та подарунки від нашого постійного партнера – QuestRoom.

« НАЗАД